Рекомендації по влаштуванню вентиляції стіниРекомендації по влаштуванню вентиляції стіни. Призначення Білоцерківської  лицьової і клінкерної цегли - захистити стіну і прикрасити фасад. Захистити стіну може тільки цегла з низьким водопоглинанням, а отже, і низькою паропроникністю. У повітряному зазорі з'являється волога у вигляді конденсату або пари при перепадах температур і відведення стіною вологи з житлового приміщення. Для поліпшена відведення вологи з повітряного зазору. Тому необхідно облаштовувати стіну вентиляційними каналами.

При використанні утеплювача відстань від його поверхні до фасадної кладки повинна складати 20-40 мм (рекомендована відстань 40 мм). Для зберігання теплоізоляції і стіни в сухому стані, повітряний зазор роблять вентильованим і облаштовують дренажною системою для відведення вологи за межі фасадної стіни. Для цього використовують спеціальні вентиляційно-дренажні елементи (рис.)

Приклад розміщення вентиляційних вставок на фасаді: По горизонталі через кожні 1000 мм один від одного і не ближче 250 мм від кута будівлі або отвору, над і під вікнами через 1000 мм, але не менше 2 шт по довжині. Вставки розташовуються строго одна більше однієї. По вертикалі: в самому нижньому ряду кладки, безпосередньо на гідроізоляційний фартух і в самому верхньому ряду. При висоті стіни понад 6000 мм, посередині розміщують ще один ряд вставок.