Чому розчин сідає

Уміння сідає властиво тільки цементних розчинів, і це є чи не основним їх недоліком. Сідає розчин - це бич кожного штукатура. Для стяжки подібна проблема не так актуальна, тому що розчин виробляється дуже швидко, і його вологість може бути не дуже великий, а ось штукатуру бажано весь час працювати з ідеально пластичним, добре прилипає матеріалом, і бажано щоб він таким залишався довше.
свого часу для мене було в дивину подібне словосполучення, але, виявляється, за ним ховається досить таки звичайний, хоча і не дуже приємний процес. Давайте розглянемо стандартну схему приготування цементного розчину вручну. Перемішується в'язке (цемент) і заповнювач (пісок) в певній пропорції до однорідної консистенції. Після цього суху суміш зачиняють водою (просто додай води), домагаючись певної вологості розчину (в залежності від конкретних цілей це може бути і сильно вологий і практично сухий розчин).
Вологість, до речі, визначається за допомогою звичайного відра. Знаєте як? Елементарно як в дитячій пісочниці. Набрали в відро розчин і перевернули на підлогу, з метою зробити щось на зразок великого «паски». Висота цього самого «паски» і буде показувати вологість розчину. Сильно вологий - розтечеться, сильно густий - буде повністю тримати форму (якщо взагалі випаде з відра).
Що ж являє собою вийшла суміш? Це звичайний коктейль, який у відповідності зі строгими фізичними законами відразу почне прагне розшарується відповідно до маси кожного компонента. Вода, як найлегша, виявиться зверху, а пісок, як найважчий - внизу, а між ними - тоненький прошарок цементу.
коктейль його робить саме вода, тому що на суху процес розшарування відбуватися не буде. Звідси дилема: багато води - це погано, тому що розчин «сідає», мало води - це теж погано, тому що розчин стає пластичним і з ним незручно працювати. Ми розібралися в фізиці даного явища, а саме: щоб вода не сідала, вона повинна прилипати до крупинок піску і цементу.